Headline »

December 10, 2012 – 12:01 | 1,191 views

Jedna grupa na Jahorini, druge dve u Tivtu i Kotoru
Nakon dvomesečnih priprema u Srbiji naša veslačka reprezentacija, podeljena po grupama, nastavila pripreme van zemlje. – Krajem decembra test 2x6km na ergometru čime će …

Read the full story »
Home » takmicenja, Vesti

Srebro i dve bronze seniora u Zagrebu

Submitted by on April 15, 2012 – 17:25No Comment | 2,434 views

Srpski dubl skulovi Miloš Vasić, Marko Marjanović i Aleksandar Filipović, Dušan Bogićević osvojili drugo, odnosno treće mesto na Internacionalnoj regati u Zagrebu „Kroacija opena 2012“. – Još tri medalje juniora

Drugog dana dana (15. april 2012) Internacionalne regate u Zagrebu „Kroacija opena 2012“ srpski veslački reprezentativci osvojili su tri medalje. U finalu dubl skula naše posade Miloš Vasić, Marko Marjanović i Aleksandar Filipović, Dušan Bogićević su sa vremenima 6:25.54 i 6:33.90 osvojili srebrnu, odnosno bronzanu medalju. Trijumf u ovoj disciplini ostvario je čamac Hrvatske (6:18.93). Naši dublovi su prethodno veslali u kvalifikacijama kroz koje su se plasirali u finale. Vasić i Marjanović su sa vremenom 6:47.47 trijumfovali u petoj grupi kvalifikacija dok su Filipović i Bogićević s vremenom 6:42.21 bili drugi u trećoj grupi.

U nedelju, na pravoslavni Uskrs, u Zagrebu u seniorskoj konkurenciji nastupila je još jedna naša posada. Dvojac bez kormilara Nikola Simović, Vuk Matović trijumfovali su s vremenom 7:14.89 u prvoj grupi kvalifikacija, dok su u finalu s vremenom 7:10.21 osvojili bronzano odličje. Zlato i srebro u ovoj disciplini osvojili su dvojci Hrvatske i Austrije.

Drugog dana regate u Zagrebu u seniorskoj konkurenciji najznanimljivija je bila trka dubl skulova u kojoj su naše posade osvojile dva odličja. Posebno dobru trku odveslali su Vasić i Marjanović koji su većim delom trke bili ravnopravan rival domaćim takmičarima Martinu i Sinkoviću, što je odlična informacija ako se zna da su prvi put zajedno seli u dubl skul. U juniorskoj konkurenciji četverac bez kormilara je potvrdio svoj kvalitet i pokazao da rezultati u dvojcu bez kormilara dan ranije nisu bili slučajni – kazao je generalni sekretar Veslačkog saveza Srbije Nebojša Jevremović.

I poslednjeg dana regate u Zagrebu juniori Srbije su nas obradovali s četiri odličja, dva zlatna i jednim srebrnim i jednim bronzanim. Četverac bez kormilara Došljak, Marinkovski, Lončarević, Šljukić (Partizan) s vremenom 6:29.81 i četverac skul Milovanović, Uzanović, Novaković, Jošić (Partizan) s vremenom 6:23.04 osvojili su zlata, dvojac bez kormilara Stanišić, Đorđević (Smederevo) s vremenom 7:11.19 osvojio srebro, dok je četverac skul Branković, Aleksandrić, Pivač, Marinković (Crvena zvezda, Grafičar) s vremenom 6:30.40 osvojio bronzu.

– Možemo da budemo prezadovoljni nastupom naših seniora i juniora u Zagrebu. U jakoj konkurenciji domaćih takmičara, kao i Slovenaca i Estonaca, koji su u glavni grad Hrvatske došli u izuzetno jakim sastavima, postigli smo mnogo dobrih rezultata. Ipak, posebno bih istakao dubl skul Vasić, Marjanović koji je uprkos ogromnom umoru odveslao fenomenalnu trku i dokopao se srebra. U juniorskoj konkurenciji Došljak, Marinkovski, Lončarević i Šljukić što u dvojcu bez kormilara što u četvercu bez kormilara pokazali da imaju ogroman potencijal i da na njih s pravom računamo u budućnosti. Takođe, kod juniora vredi pomenuti i odličan rezuiltat četverca skul Milovanović, Uzanović, Novaković, Jošić koji je osvojio najsjajnije odličje – istakao je trener reprezentacije Srbije u Zagrebu Aleksandar Ivković.

Tags: , , , ,